Hakkımızda

Yaşlılık alanındaki hizmetlerimize 2006  yılında Hasta Altı Bezleri ve Hasta Bakım Ürün’leri tedarikçisi olarak başlayan, İstanbul Üniversitesi mezunu kurucumuz Vahit Tanık sektördeki yapılanmayı yakından incelemiş olup ihtiyaçlar doğrultusunda Altınçağ Huzurevi ve Bakımevini  Beylikdüzü - Gürpınar’da hizmete açmıştır.

Huzurevimiz şehrin merkezinde olup, ulaşım araçlarına 30 metre yakınlıktadır. 5 katlı binamızda huzurevi hizmetinin yanı sıra, özel bakım ünitelerimiz de mevcuttur.

Psiko-sosyal desteğe ve bakıma ihtiyaç duyan, yalnızlıktan sıkılan, sağlık desteği arayan yaşlılarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, yaşadıkları süreyi rahat ve aktif geçirmelerini sağlamak amacımızdır. Bu amaç doğrultusunda konuklarımıza ve yakınlarına, yönetmelikler çerçevesinde  konforlu, kendilerini rahat ve güvende hissedebilecekleri bir ortam hazırlanmıştır.

Altınçağ’a adım attığınız ilk andan itibaren, tecrübeli ve güler yüzlü personelimizin sağladığı sıcaklığı hissedeceksiniz. Kurumumuzda haftada 2  gün doktorumuz, part-time nöroloji,dahiliye uzmanı ve psikoloğumuz vardır. Hemşirelik  ve bakıcılık hizmetleri 24 saat tam ve özenle verilir. Düzenli olarak Sosyal Hizmet Uzmanı, Diyetisyen kontrolümüz vardır. Bakım elemanlarımızın tamamı sertifikalıdır.Özel bakım ünitemiz hastane sonrası, hastane tedavisi tamamlanmış ancak evde bakım güçlüğü çekilen, tıbbi bakım ağırlıklı, fiziksel aktivitesi kısıtlı ve yatağa bağımlı hastalıkları nedeniyle özel bakıma ihtiyaç duyan misafirlerimize yöneliktir.

Rutin sağlık kontrolleri yapılan misafirlerimiz, evinizdeki sıcaklık ve güven içindeki  odalarında dinlenebilir, yazın bahçemizde, kış aylarında salonumuzda çay ve kahve eşliğinde sıcak sohbetler ile sosyalleşme imkanı bulabilirler. Konuklarımızın el becerilerini geliştirici, seramik, resim, ahşap boyama, takı tasarımı ile zihinsel becerilerini geliştirici, bulmaca, kitap okuma gibi aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri sosyal aktivite salonları bulunmaktadır.

Sorumlu müdürümüz Amiral Bristol Hemşirelik Okulu mezunu, lisansını Atatürk  Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde tamamlamış, uzun yıllar Özel Hastanelerde Yoğun Bakım Ünitelerinde yöneticilik yapmış olup Evde Bakım konusunda  da uzmandır.

 Kurumumuz 24 saat kesintisiz kamera sistemi ile izlenmektedir. Alarm sistemli  yangın detektörleri bütün oda ve koridorlarımızda bulunmaktadır. Acil durumlarda daha hızlı ve güvenli bir şekilde tahliye için panik odaları ve çift yangın merdiveni bulunmaktadır.